Pilates a bolavá záda

Pokud Vás bolí záda, tak v tom rozhodně nejste sami. Bolest zad je opravdu častým problémem, který málokdo neřeší. Deltoid tubercle of spine of scapula - animation01Jedna klientka mi vyprávěla, že byla u lékaře s tím, že ji bolí záda a on ji odbyl slovy: „To bolí každého.“ Lékaři bohužel většinou řeší až problémy, jako je vyhřezlá ploténka, nebo ústřel. Pokud Vás lékař pošle s bolestí zad k fyzioterapeutovi, který Vám většinou rychle ukáže pár cviků(spousta z nich jsou z pilates), co s tím dělat, a rychle Vás pošle pryč s výrazem, že má rozhodně nutnější pacienty. Je to bohužel pravda. Musí se starat o pacienty, kteří prevenci zanedbali, a jsou na tom už opravdu zle. Proto nenechte dojít problémy tak daleko, abyste museli jít na operaci ploténky, či nosili půl dne korzet, aby se tělo nerozpadlo.

Pilates a bolesti zad

Pilates je jedna z cest, která s nejvyšší pravděpodobností pomůže od běžných bolestí zad, jelikož pilates je postaven na posilování středu těla (hluboký stabilizační systém). Většina cviků pilates funguje tak, že zapojuje střed těla více či méně vědomě a tím zlepšuje držení těla. Správné držení těla a aktivní střed těla je ta nejdůležitější věc, která odpomůže od bolesti zad.

pilates a bolesti zad
Individuální trénink pilates pomůže záda protáhnout a zbavit se zatuhlých zad.

Výhodou pilates je, že je to opravdu obsáhlý soubor cviků, proto se v něm pro každého najde to správné řešení generic cialis express. Dobrý lektor pilates dovede poradit jaké cviky zařadit do tréninku a jakých se vyvarovat. Nikdy není nic ztraceno. Jeden z mých klientů má například vyhřezlé 4 ploténky v hrudní páteři a jako velký sportovec trpěl, že se nemůže sportu věnovat. Pár individuálních tréninků na pilates strojích a už zase skáče po squashovém kurtu.

Chystáme seriál o problémech se zády

Připravuji pro Vás seriál článků i s videi jak cvičit pilates při problémech se zády. Budu však rád, když se mi svěříte s Vašimi problémy a já budu moci jednotlivé články „ušít na míru“, zrovna Vašim problémům. Napište tedy svůj problém nebo zkušenost pod článek do komentáře na této stránce!Autor: Ing. Michal Valdhans

Second Generation Pilates Teacher, Lolita San Miguel Pilates Master profesionální trenér pilates a powerjogy, trenér individuálních tréninků pilates

4 komentáře u „Pilates a bolavá záda“

 1. Dobrý den,
  bolí mě záda v bedrech, většinou když sedím dlouho v kanceláři u počítače. Dá se tomu nějak zabránit, nebo bolesti alespoň zmírnit?
  Děkuji
  Tomáš

  1. Dobrý den,
   Děkuji moc za dotaz. Dlouhodobé sezení u počítače je velice náročné na bedra. Hned první díl seriálu budeme věnovat právě první pomoci při bolesti beder. Jeden z následujících bude také o tom, jak má vypadat správné nastavení stolu, počítače a celé pracovní plochy.
   S pozdravem
   Michal Valdhans

 2. Dobrý den,
  prosím Vás o radu…Cvičím pilates už necelého druhého roku a nikdy jsem problémy se zády neměla.
  I přesto,že se snažím cvičit pilates poctivě,což znamená dva až tři dny v týdnu,bolí mě bedra. A to pokaždém cvičení. Většinou mi pomůže si zaplavat a bolest ustoupí. Bylo mi řečeno,že bříšní svaly mám povolené a při cviku k posílení bříš.svalů necvičím správně,čili táhnu to zády.
  Budu ráda za každou užitečnou radu..

  Děkuji,Lenka.

  1. Dobrý den,
   může to být způsobeno dvěma příčinami – špatným výběrem cviků, které pro Vás můžou být moc náročné nebo nevhodné, a nebo špatným provedením cviků. U cviků je spousta detailů, bez kterých ten cvik nepůsobí tak jak by měl a může být dokonce kontraproduktivní. Pokud bydlíte někde poblíž, můžu se na Vaše cvičení podívat a zjistit, kde se asi stala chyba.
   S pozdravem
   Ing. Michal Valdhans

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *