Co to vlastně reformer je a jakto, že se pilates cvičí na nějakém stroji?

Když se někoho zeptáte, co je to pilates, řekne vám, že je to: „skupinové cvičení na zemi, kdy se různě mává rukama a nohama a vytvoří to pěknou štíhlou postavu“. V současné době je velice moderní všechno cvičení spojovat s pilates a pokud si přečtete jakýkoliv článek o cvičení, vždy se tam slovo „pilates“ objeví. Málokdo už tuší, co to vlastně ten „pilates“ je, co do něj patří a kde vlastně vznikl.

Název pilates je odvozen od jména Josepha Pilatese, který však nikdy své cvičení jako pilates nenazýval. Jeho cvičení se s naší obvyklou představou o pilates naprosto míjí. Pan

Allegro Reformer Tower of Power

Allegro Reformer Tower of Power

Pilates cvičil vždy jen s jedním klientem, který však necvičil na zemi, ale na strojích, které pan Pilates vytvořil, aby trénink zjednodušil a dovedl do dokonalosti. Nyní Vám představujeme jeden z jeho nejlepších cvičebních strojů, reformer, který však prošel spoustou inovací a vznikl tak Allegro Reformer Tower of Power. K čemu vlastně je? Cvičení na reformeru dovede cvičení pilates urychlit a přesně nasměrovat, kam právě potřebujete, proto výsledky budou rychlejší, ať se potřebujete zbavit bolesti v zádech, jiných problémů, nebo zformovat postavu.

Jak vlastně reformer funguje

Reformer je vlastně vozík na konstrukci, kterému klade odpor sada pružin, které určují obtížnost cvičení. Ne vždy platí, že čím více pružin, tím obtížnější cvičení. Na reformeru existuje obrovská sada cviků, v sedě, v leže, ve stoje atd., takže propracuje celé tělo naprosto dokonale.

Bude to těžší?

Nemusíte se ničeho bát, cviky jsou na reformeru naopak lehčí, protože vás to navede přesně tam, kde máte být. Cvičení je přesně směrované na vaše obtíže a tím se vám podaří

Trénink břišních svalů a práce rukou na reformeru

Trénink břišních svalů a práce rukou na reformeru

je rychleji překonat. Cviky na reformeru mohou být opravdu lehké, které zvládnou bez problémů těhotné ženy, nebo třeba plotýnkáři, ale dovedou dát zapotit i sportovcům (spousta profesionálních sportovců využívá pilates trénink). Pokud si však myslíte, že stroj bude cvičit za vás, tak to bohužel nebude, to zatím neumí žádný stroj. Až se nějaký takový objeví, tak jeho vynálezce sesadí Billa Gatese z pozice nejbohatšího člověka na planetě.

Jo a ještě jeden mýtus bych chtěl vyvrátit a to, že pilates je jen pro ženy. Joseph Pilates trénoval boxery, vojáky i policisty, takže se pánové nebojte, i vy si zasloužíte mít zdravá záda a pěknou vypracovanou postavu.