Lolita San Miguel v roce 2014 oslavila 56. sezónu, kdy cvičí pilates. Svoji první certifikaci

já s Lolitou San Miguel - přímou žákyní pana Pilatese
já s Lolitou San Miguel – přímou žákyní pana Pilatese

získala od Caroly Trier, první žákyně pana Pilatese, která od něj byla certifikována, a později studovala Lolita přímo s Josephem Pilatesem. Je jedna ze dvou žáků, kteří byli  certifikováni přímo od Josepha a Clary Pilates. Také je jedinou žijící žákyní 2Pilatese.

Po své velké kariéře v baletu, kdy byla přes deset let sólistkou baletu Metropolitní opery v New Yorku, se přestěhovala se svým manželem v roce 1977 do Puerto Rica, kde založila Ballet Concierto de Puerto Rico. Působila zde 27 let jako umělecká a výkonná ředitelka. Založila v Puerto Ricu pilates studio, kde certifikovala instruktory Polestar pilates.

Ve svých 70 letech, kdy zanechala práce ředitelky baletní společnosti, se rozhodna pro rozšíření školení instruktorů pilates. V roce 2009 odstartovala svůj Pilates Master Mentors Program (PMMP), kde proškolila přes 100 svých žáků po celém světě. Jedná se o dvouletý intenzivní program určený pro zkušené učitele pilates.

V letech 2012 – 2013 její jedinečný Pilates Master Mentors Program proběhl i v Praze, který jsem měl čest absolvovat a získat nejenom ohromné penzum informací, ale také ojedinělý pohled na cvičení i na život samotný. Energie, která z Lolity san Miguel vyzařuje je opravdu neopakovatelná a rozhodně mě přesvědčila o tom, že na věku opravdu vůbec nezáleží!

certifikát Second generation pilates
certifikát Second generation pilates

(zdroj: lolitapilates.com)